Srbija

Pazar nakon dva nokdauna doživeo nokaut od Gruje i Paleža!

U okviru sedmog kola Prve Futsal Lige Srbije u Obrenovcu domaći KMF “Palež” dočekao je favorizovani tim i jedan od timova pretendenata na najviše domete sa početka prvenstva, tim KMF “Novi Pazar”.

Tim Slaviše Damjanovića, koji ceo tok prvenstva igra u ritmu “toplo-hladno”, nakon pobede nad Ekonomcem, pa potom porazom u “kutiji šibica” od KMF “Ivanjica”, izašavši iz bodovnog minusa na tabeli sa početka sezone, dočekao je Novi Pazar kojem u poslednje vreme ne “cvetaju ruže”.

Ekipa sastavljena od futsal vedeta, bivših, sadašnjih i potencijalnih reprezentativaca Srbije, kao što su Perić, Kocić, Aleksić, Ćirka, Kostić, potom skupa domaćih igrača koji su garant uspeha na parketu, u poslednja dva kola je pretrpela ubedljive i katastrofalne poraze.

Iako po društvenim mrežama, novinskim člancima i po klupskim stranicama najavljivana kao već viđeni osvajač duple krune, ekipa Novog Pazara pruža katastrofalne rezultate obzirom na svoj igrački kadar. Krenulo je po Pazar kako su i planirali, pobede, potom remi protiv branioca titule u Loznici, pobeda protiv Winter Sporta, ali došlo je na red 5. kolo kada su ih najpre u Beogradu ubedljivo savladao KMF “FON Banjica” a zatim u sred srede u “Pendiku”, ekipa KMF “Novi Sad” koja je bez petorice standardnih igrača došla da se po sopstvenim rečima provoza do Novog Pazara. Provozali se i do vrha napunili mrežu domaći sa pola tuceta golova i poneli sva tri boda za Novi Sad pobedom od 0:6!

Tako ranjivi, došli su na popravni ispit na noge Paležu koji utakmicu započinje furiozno. Već na samom početku meča u prvom minutu, mrežu Novog Pazara pogodio je Milosavljević. Samo šest minuta kasnije u 7.minutu, Željko Grujičić duplira prednost svojim prvim pogotkom na utakmici.

Nisu ostali ravnodušni momci iz Pazara niti uzdrmani na ovo rano vođstvo domaćih, već uzvraćaju najpre u 10.minutu pogotkom Ensara Redžovića a u 15.minutu stižu i do izjednačenja, ovaj put je strelac Elvedin Sadović koji je savladao mladog Beljinca. Rezultatsko primirje trajalo je do poluvremena i odlaska na odmor.

Četiri minuta se čekalo na prvi pogodak u nastavku kada je reprezentativac Srbije Ninoslav Aleksić doveo svoj tim pred “brejk” u Obrenovcu. Da se to moglo naslutiti, viđeno je u 34.minutu kada svoj drugi pogodak na meču postiže 21-godišnji Ensar Redžović koji dovodi svoju ekipu nadomak vredne pobede i mira u kući.

Iako je ostalo samo 6.minuta do kraja, kreće “Kolubarska stihija” u režiji Željka Grujičića. U 36.minutu popularni Gruja sa dva brza pogotka, najpre iz KU sa 10 metara smanjuje rezultat na 3:4 da bi ubrzo potom postigao svoj treći pogodak na meču za rezultatski egal 4:4.

Denić samo minut kasnije postiže pogodak za potpuni preokret i delirijum na tribinama i na klupi domaćih. Do kraja meča mreže su mirovale tako da su sva tri boda nakon rezultatskog prokreta Grujičića i Denića ostala u Obrenovcu.

KMF “Palež”-KMF”Novi Pazar” 5:4 (2:2)

Palež u narednom kolu 8.kolu gostuje ekipi KMF “Vranje”, dok KMF “Novi Pazar” očekuje težak meč, ovaj put “El Clasico” protiv KMF “Ekonomac” iz Kragujevca, vicešampionom države i nekadašnjim suverenim futsal vladarom ovih prostora, koji im stiže u goste.