Srbija

KMF Novi Pazar trijumfom u Pendiku prekinuo nisku poraza!

KMF “Novi Pazar” dočekao je u Pendiku goste iz Kragujevca, ekipu KMF “Ekonomac u utakmici osmog kola Prve Futsal Lige Srbije.

Nakon tri vezana poraza od KMF “FON Banjica”, KMF “Novi Sad” i u sedmom kolu u gostima protiv KMF “Palež, usledio je meč “to be or not to be” za Pazarce.

U goste im je došao nekadašnji suvereni vladar futsal prostora, tim iz Kragujevca, koji od trijumfa u Beogradu protiv KMF “FON Banjica” u poslednja četiri kola ne zna za slast pobede te bi im bodovi sa ovog “vrućeg” gostovanja dobro došli.

Konsolidovali su izgleda redove Pazarci pred ovaj meč te je nakon bolje igre na početku meča kao rezultat stigao i pogodak za vođstvo preko Eldina Redžovića u 7′. Iako su se ređale šanse sa obe strane, mreže su mirovale tako da je rezultat do kraja poluvremena ostao 1:0.

Dva minuta u nastavku, bilo je potrebno da Pazarci dupliraju prednost. Elvedin Sadović u 22′ postiže pogodak za 2:0. Potom Ensar Redžović u 27′ odvodi domaćina na plus tri gola razlike. Kragujevčani preko Marka Stojanovića u 29′ smanjuju na 3:1 i vraćaju nadu da mogu više na ovom meču.

Ipak KMF “Novi Pazar” zahvaljujući pogocima Ninoslava Aleksića i Milana Mutavdžića u 32′ stižu do četiri gola razlike a semafor pokazuje 5:1 za domaće.

Do kraja susreta, Kragujevčani su krenuli sa golmanom -igračem. Najpre mrežu domaćih pogađa Nikola Rnić u 36′, da bi konačan rezultat ovog meča postavio dvostruki strelac Marko Stojanović u 40′.

Novopazarci ovom pobedom prekinuli seriju od tri poraza i doneli toliko potreban mir u svoje redove. U devetom kolu KMF “Novi Pazar” putuje u Ivanjicu.

Sa druge strane, KMF “Ekonomac” je nastavio seriju bez trijumfa a priliku da je prekine ima u sledećem kolu kada na parketu “Jezera” dočekuje tim KMF “Vranje”.

KMF “Novi Pazar”-KMF “Ekonomac” 5:3 (1:0)