Srbija

Vranjanci deklasirali goste iz Obrenovca za prvo mesto na tabeli!

U meču u 8. kola Prve Futsal Lige Srbije u Vranju su se sastali domaći KMF “Vranje” i gosti iz Obrenovca, tim KMF “Palež”.

Od drugog kola tim iz Vranja ne zna za poraz i za očekivati je bilo da i u ovaj meč uđu kao favoriti. Ipak sa druge strane stajao je tim iz Obrenovca, koji je nepredvidivim toplo-hladno igrama, davao i dozu opreznosti domaćinu obzirom da je u prošlom kolu kući savladao KMF “Novi Pazar”.

Sve do 6′ mreže su mirovale a tada kreće goleada. Domaći tim preko Stefana Spasića stiže u vođstvo od 1:0.

Dupliranu prednost za Vranjance donosi Aleksandar Stošić u 10′ da bi Miloš Dimitrijević u 13′ odveo KMF “Vranje” na tri gola razlike.

Na 3:1 rezultat smanjuje u 17′ David Nikolčić, koji se nakon kornera lukavo prikrao i uputio loptu u mrežu, dajući nadu gostima da se mogu vratiti u meč, ali je ponovnu prednost od tri gola domaćinu vratio Aleksandar Janjić u poslednjem minutu prvih 20 minuta igre.

Nastavak meča donosi igru gostiju sa golmanom-igračem u polju ali to sve na kraju rezultira sa još pet pogodaka u njihovoj mreži, obzirom da nisu iskoristili svoje šanse uključujući tu i KU sa 10 metara.

Na prvi pogodak Vranja se čekalo do 25′ kada Stefan Aleksić postiže gol za četiri razlike i 5:1.

Zatim goleadu nastavljaju u 29′ Miloš Trajković i svojim drugim pogotkom na susretu, Stefan Spasić. Isti igrač minut kasnije postiže pogodak za svoj hat-trick i rezultat od 8:1.

Deseti pogodak na meču a deveti u mreži gostiju iz Obrenovca postiže Milan Tasić, golom u 38′ iz svog šesterca.

KMF “Vranje”KMF “Palež” 9:1 (4:1)

Naredno kolo, poslednje ovojesensko, Vranje kao trenutni lider na tabeli sa utakmicom više od aktuelnog šampiona, igra u Kragujevcu protiv KMF “Ekonomac”, dok KMF “Palež” u Obrenovcu dočekuje KMF “Loznica-Grad 2018”.