Srbija

Spasić za tri boda KMF “Vranja” i titulu jesenjeg prvaka!

Poslednje kolo ovojesenjskog izdanja sezone 2023/24 Prve Futsal Lige Srbije, donelo je derbi meč u Kragujevcu između KMF “Ekonomac” i gostujućeg KMF “Vranje”.

Domaći tim nakon, u lošoj seriji obzirom da je u poslednji pet utakmica ostvario dva remija i tri poraza dočekao je goste iz Vranja. Vranjanci sa druge strane u izuzetnoj formi i nakon serije od četiri pobede i šansom da trijumfom u “Jezeru” osvoje titulu jesenjeg šampiona Prve Futsal Lige Srbije, u Kragujevac su stigli kao favoriti za razliku od prethodnih godina kada su mečevi ove dve ekipe bivali puni neizvesnosti.

Već posle 4. minuta krenulo je loše po domaće nakon pogotka Aleksandra Janjića, na semaforu je stajalo 0:1. Mislilo se tada, da će se obzirom na rano vođstvo, otvoriti meč i krenuti goleada, ali oba tima nastavljaju sa obazrivom igrom i uz polušanse i šanse koje nisu pretvorene u pogotke na odmor se otišlo sa jednim golom prednosti za goste.

Nastavak donosi novi pogodak za goste, ovoga puta strelac je u 22. minutu povremeni reprezentativac Srbije Stefan Aleksić.

Minut kasnije, domaći tim uzvraća udarac i preko veterana Ivana Marinkovića smanjuje na 1:2.

Nastavlja se tvrda i borbena utakmica, ali mreže miruju sve do 36. minuta kada Aleksa Milivojević svojim pogotkom vraća meč u rezultatski egal.

Ipak nadu da mogu do preokreta domaćima je ugasio Stefan ali Spasić, koji postiže pogodak za krajni rezultat 2:3 i slavlje u taboru gostiju koji sa ova tri boda iz Kragujevca nose oreol šampiona jesenjeg dela prvenstva Prve Futsal Lige Srbije.

KMF “Ekonomac”KMF “Vranje” 2:3 (0:1)

Naredni vikend u 10. kolu, prvom kolu nastavka šampionata, KMF “Ekonomac” dočekuje aktuelnog šampiona KMF “Loznica-Grad 2018” od koje je na startu sezone poražen sa 2:1 u Loznici. Vranjanci idu na noge Ivanjici koja je ovo kolo kući remizirala protiv KMF “Novi Pazar” a koju su u prvom delu savladali u Vranju 5:1.