Srbija

Mika Antić ostala nepremostiva prepreka i za “FON Banjicu”!

U meču osmog kola Prve Futsal Lige Srbije, u Nišu u OŠ “Mika Antić” je odigran meč između domaćeg KMF “Winter Sport” i gostiju iz Beograda ekipe KMF “FON Banjica”.

Domaći tim nakon trećeg trijumfa u prvenstvu u prošlom kolu nad ekipom KMF “SAS” na domaćem parketu, osokoljeni su dočekali favorizovane goste iz Beograda.

Tim FON Banjice je nakon pobede u Beogradu nad KMF “Novi Pazar” izgubio meč u Vranju te je zbog obaveza KMF “Loznica-Grad 2018” u UEFA Futsal Ligi Šampiona imao kraću pauzu u prvenstvu a odloženi meč protiv Loznice odigraće 08.11.2023.godine na svom parketu.

Krenulo je obostranim opipavanjem pulsa na uskom terenu parketa OŠ “Mika Antić” koji je više prijao naviknutim domaćim igračima izabranicima trenera Igora Šoše. Prvo poluvreme protiče bez ozbiljnijih šansi na obe strane.

Nastavak meča donosi veću terensku inicijativu igrača FON Banjica. Ipak i pored mnogobrojnih šansi mreže su mirovale sve do 34. minuta. Tada mrežu mlađanog Bajkanovića, ovoletošnje akvizicije iz Doboja i momka koji je zasijao punim sjajem na golu Nišlija u ovoj sezoni, pogađa za 0:1 Vladimir Lazić, popularni Laza, preciznim i snažnim udarcem sa 12-13 metara, nakon dobijene lopte od Pešića koji je izveo korner sa desne strane.

Već u sledećem napadu Pešić dodaje pas do Petraševića, Petrašević pogađa stativu, ponovo mu se odbija lopta i Bajkanović izbija loptu sa linije, čime se iskupio za primljeni pogodak sa “parkinga” i sprečio goste da dupliraju vođstvo. Nastavljali su se ataci gostiju dok je domaći tim svoju šansu za izjednačenje tražio u igri sa golmanom-igračem.

Takva rizična igra isplatila im se u 37. minutu kada Marjanović sa 10-ak Nikole Josimovića za 1:1.

Do kraja susreta mreže su mirovale a sva tri boda mogla su ostati u Nišu da je u 39. minutu boginja Fortuna pogledala Marka Čavku Ilića, koji nakon što je izašao sam pred Josimovića i pored odličnog udarca, pogodio stativu i zamalo krunisao golom svoju odličnu partiju na ovom meču.

KMF “Winter Sport”-KMF “FON Banjica” 1:1 (0:0)

U sledećem kolu ekipa KMF “Winter Sport” gostuje u “Srpskoj Atini” ekipi KMF “Novi Sad”, dok KMF “FON Banjica” pored već spomenutog zaostalog susreta protiv aktuelnog šampiona KMF “Loznica-Grad 2018”, dočekuje na svom parketu “ludu družinu” Sime Batinice, ekipu KMF “SAS” iz Zrenjanina.