Fifa

Slovenija pobjednik u regionalnom derbiju

U meču kvalifikacija za Svjetsko Prvenstvo Slovenija je u Podgorici savladala Crnu Goru 4:1. Time je Crna Gora završila nastup u kvalifikacijama, a Sloveniju očekuje odlučujući meč protiv Kazahstana.

Slovenija je već na početku 2.minuta postigla gol a mrežu domaćih je zatresao Teo Turk. U 11.minuti Suban je postigao gol. Tako da je Slovenija na poluvrijeme otišla sa prednošću od 0:2.

U 4.minuti drugog poluvremena Duščak je postigao gol za 3:0. Nije se Crna Gora predavala pa je Kostić postigao gol u 8.minuti drugog poluvremena. Ipak tačku na utakmicu, iz kaznenog udarca je postavio Čeh u 38.minutu