BIH

Francuska u drugom prijateljskom meču bolja od reprezentacije BiH

Danas je u Sarajevu odigran i drugi od dva predviđena prijateljska meča reprezentacija Bosne i Hercegovine i Francuske, a pobjeda je ovoga puta pripala gostima rezultatom 2:3.

Podsjećamo, juče su iste selekcije odigrale još jednu prijateljsku utakmicu, u kojoj je bh. reprezentacija slavila sa 5:2.

U današnjem meču domaći su bolje otvorili utakmicu i preko Amira Baručije u 3. minutu stigli do vođstva.

U samom finišu prvog dijela, tačnije u 19. i 20. minutu Francuzi golovima Mohameda Diaounea i Bilela Laroumea u potpunosti preokreću rezultat.

U trećem minutu nastavka prednost gostiju na 1:3 povećava Mathis Gezengel, da bi poraz u drugom prijateljskom meču sa selekcijom Francuske ublažio Muanis Duvnjak dva minuta prije kraja susreta za konačnih 2:3.

Po završetku susreta selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine, Ivo Krezo, za službenu stranicu nfsbih.ba je izjavio:

Ovo su bile dobre dvije provjere za nas i poslužile su svrsi. Čestitao bih svojim igračima na zalaganju, pristupu i odnosu prema dresu reprezentacije. Što se tiče utakmica, dobro su nam došle da vidimo na koga u budućnosti možemo računati i ovi mladi igrači su pokazali da tu ima kvaliteta. Šteta zbog rezultata u drugoj utakmici gdje smo imali inicijativu, ali u posljednje dvije minute prvog poluvremena došlo je do pada u igri što su gosti iskoristili. U drugom poluvremenu smo dominirali, ali nismo iskoristili brojne prilike. Čestitam Francuskoj na pobjedi i svojim igračima na zalaganju.

Za Bosnu i Hercegovinu u današnjem meču su nastupili: Vedad Jašarević, Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Josip Sesar, Amir Baručija, Amer Delić, Amer Džindić, Srđan Ćatić, Ante Grbešić, Miloš Radujković, Muanis Duvnjak, Miloš Todorić, Benjamin Smajić, Faruk Brkanić.