Liga Šampiona

Loznica-Grad, dva od dva u Mostaru, čekamo subotu!

Nosilac duple krune, osvajač Kupa Srbije u futsalu i osvajač titule šampiona Prve Futsal Lige Srbije, ekipa KMF Loznica-Grad, nakon dve utakmice u Mostaru u okviru Main Round UEFA Futsal Lige Šampiona, ima maksimalni učinak od dve pobede iz dva susreta. Nakon neočekivanog poraza u Novom Sadu u prethodnom kolu takmičenja u Prvoj futsal ligi , momci trenera Borka Surudžića su se izdigli i pokazali da je to samo bilo jedno loše veče iako su prepustili prvo mesto Ekonomcu, sve svoje snage su usmerili na ostvarenje cilja tj. prolazak u narednu fazu takmičenja UEFA Futsal Lige Šampiona kroz Main round u Mostaru.

Jadža doneo neophodnu sigurnost

Na startu turnira u izuzetno zanimljivoj i napetoj utakmici, savladali su “domacina”, koji je uz sebe imao šestog igrača u vidu publike, tim FC Mostar SG sa 2:1 (1:0) golovima Stojkovića u 9.minutu za vođstvo od 1:0 i Dudu Taborde za konačan rezultat u 31.minutu, dok je pogodak za izjednačenje i nadu ekipi iz Mostara da mogu do preokreta, postigao Bilal Jelić u 22.minutu. Odličnom postavkom igre, čekajući greške protivnika, Lozničani nisu dozvolili ekipi iz Mostara da se vrati u meč i tako su izvojevali prvu pobedu.

Treba napomenuti odlične čuvare mreže Jakova Vulića kao i Nikolića sa strane ekipe Loznice, koji je odbranio kazneni udarac Slobodana Rajčevića u 37.minutu, kao i golmana Mostara, Ahmadopura koji je na početku meča zamenio povređenog Jašarevića i u više navrata fantastičnim odbranama, sačuvao svoju mrežu.

U subotu sa najvećim iznenađenjem Main runde

Protiv fantastične ekipe Araza, još bolji nastup KMF Loznica-Grad. Lozničani čekaju subotu sa prvog mesta na tabeli, žele da ostanu tu i nakon odlučujuće utakmice protiv švedskog šampiona Ôrebra koji je napravio najveće iznenađenje u Main rundi pobedivši Araz.

Cipi dva puta i to je bilo dovoljno!

Nakon pogodaka Kocića i Milosavljevića u 13. i 16.minutu, Lozničani su odlično otvorili meč. U 19.minutu Vitão smanjuje na 2:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku, Rosić posle nebrojeno prepuštenih šansi u oba meča, napokon postiže pogodak u 24.minutu. Ponovo kreće igra mačke i miša, Araz kreće sa pet igrača u polju i pokazuje da je ekipa za respekt. Međutim, tim iz Loznice, znalački brani rezultat uz veliku pomoć golmana Vulića i na kraju pogotkom Kocića na isteku 37.minuta, stavlja tačku na “i”, konačnih 4:1 (2:1) za KMF Loznica-Grad.

“dosta smo uradili do sada, ali u subotu završavamo posao”