BIH

Mostar i Hercegovina ubjedljivi na startu sezone, ostali podijelili bodove

Nova sezona Premijer lige Bosne i Hercegovine počela je proteklog vikenda utakmicama prvog kola koje je donijelo sigurne pobjede branioca titule FC “Mostar SG” protiv Bosne Kompred i MNK “Hercegovina” protiv FK “Doboj” dok je ostatak lige podijelio bodove.

Mostarci su na svom parketu dočekali ekipu iz Tuzle i sa sigurnih 8:2 krenuli u odbranu šampionske titule. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih deset minuta susreta tokom kojih igrači Mostara postižu pet pogodaka. Mario Aladžić pogodio je mrežu Bosne Kompred već u prvoj minuti utakmice, a zatim su u listu strijelaca upisali se Jelić, Čorhodžić, Suton i Gosto. Na početku drugog poluvremena Suton postiže svoj drugi gol, a samo par minuta kasnije Subašić povećava rezultat na 7:0. Gosti iz Tuzle pogotcima Matijaševića i Okačića smanjuju na 7:2, a konačan rezultat 8:2 postavlja Gosto.

MNK “Hercegovina” je u Širokom Brijegu sa ubjedljivih 6:0 pobijedila FK “Doboj”. Domaćine su do trijumfa predvodili Ante Grbešić i Zvonimir Ćavar sa po dva gola, jedan je dodao Mario Mikulić uz jedan autogol gostujućeg igrača.

U preostala tri meča premijernog kola nove sezone ostvareni su neriješeni ishodi.

Publika u Čitluku vidjela je ukupno šest pogodaka i podjelu podova između Brotnja i Sarajeva. Konačan rezultat pomenutog susreta glasio je 3:3.

Novajlije u Premijer ligi BiH, Konjic i Radnik MD Šop, stigli su do svojih prvih bodova.

Konjic je dočekao Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja dok je Radnik gostovao u Tuzli kod Salinesa. Oba meča završena su identičnim rezultatom 2:2.