Srbija

Loznici ipak Tisa preduboka

U derbi meču 14.kola Prve Futsal Lige Srbije u Bečeju sastali su se lider šampionata i branilac duple krune ekipa KMF “Loznica-grad 2018” i trećeplasirana ekipa KMF “Bečej”. Bečej i ljubitelji futsala bili su ovo veče svedoci pravog praznika futsala. U Loznici u 5.kolu jesenjeg dela, domaćin je deklasirao Bečej sa 7:2 (4:2).

Prilika za revanš i

Meč koji je nosio nad glavom veliki pritisak nad Bečejcima. Revanš Loznici, učesniku UEFA Futsal Lige Šampiona, mogućnost da pređe Beogradski FON na tabeli u slučaju njegovog kiksa. Ali i mogućnost da ako se izabranici trenera Igora Šoša uhvate u trku sa ekipom kakav je tim iz Loznice loše prođu. Već se videlo u više navrata da kada Loznica da prvi pogodak, bez obzira na rezultat, ona uhvati protivnika u mašinu i počne da ga melje.

Loznici prvi deo

Tvrda, rovovska bitka vodila se celo prvo poluvreme. Pomislilo se da je domaćin načet kada je Aleksandar Čvrga Pavlović postigao pogodak u 9.minutu za Loznicu. Međutim do kraja poluvremena mreže su ostale nenačete.

U drugom delu iz dvojke u…

U nastavku krenuli su hrabrije poznati po pitomom mentalitetu igrači Bečeja. Isplatilo im se to već posle pet minuta. Najpre je Spasić Stefan u 23.minutu izjednačio rezultat. Dva minuta kasnije bilo je 2:1. Strelac Krasnić Uroš. Odolevali su domaći napadima iskusnih igrača Loznice. Iako dosta izmenjenog tima, bez Kocića i novog pojačanja iz Brazila Chavesa, imali su svoje šanse ali je golman domaćih bio na visini zadatka. Na kraju konačan rezultat postiže postiže najbolji strelac lige, Marko Novaković u 33.minutu.

KMF “Bečej”KMF “Loznica-Grad 2018” 3:1 (0:1)

Loznici će dobro doći pauza

Sledi reprezentativna pauza i vreme da se klubovi dodatno spreme pred nastavak prvenstva i doigravanje za prvaka Srbije u futsalu. Ovaj period će naročito dobro doći Loznici koja je u potpuno drugačijem sastavu nego jesenas uključujući i novog šefa struke koji treba da ukomponuje ekipu po njegovoj zamisli.