Derbi sadašnjeg i bivšeg šampiona

Ekonomčeva mladost protiv Lozničinog iskustva. Na jednoj strani bivši nosioci igre reprezentacije i Ekonomca Kocić, Perić, Stojković, De Sousa na drugoj novopečeni reprezentatici Marinković, Ćirka, Vasić, Tomić.

Sima se vratio

U drugoj rotaciji Ekonomca, jedno dobro poznato lice. Bivši kapitena reprezentacije Miloš Simić se vratio na parket!

Prvi pogodak je stigao nakon otvorene igre sa obe strane. Delić sekunde bio je dovoljan Marku Periću da odigra loptu koju više niko nije mogao zaustaviti. 1:0 Milosavljević nakon duplog pasa sa Kocićem gura loptu u prazan gol.

1:1 Aleksić, iskosa ostaje sam, nakon dobro odigrane tranzicije i rutinski matira Vulića.

Pokušala je Loznica da pred kraj prvog poluvremena iznenadi igrače Ekonomca uvodjenjem golmana igrača, ali na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.

Neodlučnost igrača Ekonomca u odbrani, iskoristio je Mladen Kocić, postigavši pogodak za 2:1.

Rosić je prošao “niz liniju” ubacio loptu u sredinu šesterca, koja je pogodila u nogu kapitena Ekonomca Vasića i završila iza ledja Milenkovića. 3:1

Pokušali su igrači Ekonomca da stignu do izjednačenja, uvodjenjem golmana igrača. Jedna takva situacija dovela je do pogotka Vasića. Krajnji rezultat 3:2.

Nakon mečeva UEFA Lige Šampiona Loznica-Grad na redu je Prva Futsal Liga Srbije

Nakon učešća u Ligi Šampiona, za lozničane, na red je došla Prva Futsal Liga Srbije.

Meč između aktuelnog prvaka države i osvajača Kupa Srbije u futsalu i ekipe Paleža odigran je u Obrenovcu.

Bilo je potrebno neko vreme da se “prebace” fizički a naročito psihološki sa Lige Šampiona na domaće prvenstvo.

Iskreno reći nije bilo lako tokom prvog dela meča da se ekipa adaptira. Bilo je potrebno vremena pa da nakon toga pokažu svoje pravo lice.

“Neizvestan meč u prvom delu

U tom duhu se i odvijao prvi deo susreta. Loznica-Grad prva dolazi do prednosti golom Ramića u 9. minutu. Nije dugo trajala radost gostiju. Kapiten domaćih Grujičić Željko već u sledećem minutu poravnava na 1:1.

U 15. minutu padaju dva gola. Najpre Denić donosi prednost Paležu. Potom Dudu postiže gol za rezultatski egal 2:2. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

“Drugi deo kreće mašinerija

Domaćin početkom drugog dela golom Stefanovića u 24. minutu dolazi do prednosti.

U nastavku fizički spremnija ekipa gostiju uzima stvar u svoje ruke. Individualno kvalitetniji kreću ka pobedi.

Nakon izjednačujućeg gola Janjića u 28. minutu serijom golova rešavaju utakmicu.

Najpre Avramović u 30. i 33. minutu postiže pogotke za dva gola razlike. Potom Kocić u 35. minutu i Rosić u 37. minutu postižu konačnih 3:7 (2:2).

Jedno izuzetno teško gostovanje za KMF “Loznica-Grad 2018”. Domaći tim je pružio odličnu igru sve dok je imao snage da se suprostavi protivniku.

Lokalne novine Obrenovac

KMF “Palež”-KMF “Loznica-Grad 2018” 3:7 (2:2)

Sa tri boda tim iz Loznice se približio KMF “Beogradski FON”. Palež je ostao na 12 bodova.

Prva Futsal Liga Srbije se do pauze nastavlja sa dva kola iz drugog dela.

Loznicu u sredu očekuje meč 7.kola u Ivanjici dok u 10.kolu igra protiv KMF “Beogradski FON”. KMF “Palež” u narednom 10.kolu dočekuje Ekonomac.

Srbija

“Studenti” preslišali goste iz “Srpske Atine”

By

KMF "Beogradski FON"& KMF "Novi Sad"

U okviru 9.kola Prve Futsal Lige Srbije u “Šumicama” su se sastale vodeći KMF “Beogradski FON” i gostujući KMF “Novi Sad”.

Petrašević i Pešić “načinju” goste

Sjajan početak domaćina nakon samo dva minuta. Petrašević prekida akciju gostiju na centru. Silovito su on i Pešić krenuli ka Radmanovićevom golu.

Rutinsko dodavanje i Pešić sprovodi loptu u mrežu.

Dva minuta kasnije ponovo je Pešić siguran egzekutor za 2:0.

Katastrofa na pomolu

Ljujić u 7.minutu dobija kroz noge loptu na pivotu. Koristi šansu i upućuje siguran udarac za 3:0. Nastavljaju istim ritmom domaći.

Već minut kasnije “Čvrga” Pavlović sa desetak metara “levicom” od stative postiže gol.

Ređaju se šanse na obe strane. U više navrata okvir gola je sprečio pogotke. Nema sreće da se i gosti koji su se napokon probudili “ovajde”. Igra se u visokom ritmu po celom terenu.

Nakon jednog prekida domaći ipak postižu pogodak.

Sjajno upošljen od strane Miloševića Milutinović sa desetak metara u 14. minutu postiže peti pogotak za svoj tim. Katastrofa na pomolu gostiju iz Novog Sada.

Mat u tri poteza Josimović, Pešić, Lazić, Petrašević

KMF “Beogradski FON”

Sigurno najlepša akcija na meču viđena je u 19. minutu. Josimović, Pešić, potom Lazić koji sa svoje polovine na “tacni” daje loptu na nogu Petraševiću.

Iza leđa svih isti iz “prve” kroz noge Radmanoviću. Školski “izlaz” za rezultat od 6:0 na poluvremenu.

Preporođeni gosti u nastavku

Domaći iako apsolutno dominantni u nastavku su neefikasni. Novi Sad sa druge strane u 29. minutu stiže do prvenca.

Na odbijenu loptu od stative natrčao je Žeravica. Sa jednog metra je samo sproveo u mrežu. Minut kasnije nonšarlantnost Beograđana biva kažnjena.

Popović je strelac i smanjuje na 6:2.

Gosti igraju preporođeni dok domaćima ne ide nikako.

Bosnić u 32. minutu postiže lep pogodak za svoj tim. Kasno su gosti došli do svoje igre. Poslednjih pet minuta igraju sa 5 igrača u polju ali je rezultat ostao nepromenjen.

KMF “Beogradski FON”-KMF “Novi Sad” 6:3 (6:0)

Beograđani su posle 9. kola zadržali čelo tabele. KMF “Novi Sad” ostaje na 12 bodova.

KMF “Beogradski FON” narednog vikenda gostuje KMF”Loznica-Grad 2018″ u derbiju kola. Novosađani drugi deo prvenstva započinju u Vranju.

Srbija

Vranjanci prejaki za Novu Pazovu

By

Vranje naplatilo dugove u meču protiv Nove Pazove

Nova Pazova je platila ceh za poraze Vranja u zadnja dva meča. Najpre poraz u već viđenoj pobedi protiv KMF “Beogradski FON”. Potom u narednom kolu uz izvanrednu igru celog tima u Bečeju i vođstvo, dovoljan je bio minut za slavlje bečejaca.

“Minut po minut i goleada u prvom poluvremenu”

Sa “skraćenom” klupom gosti od samog starta igraju sa 5 igrača u polju. Pokušavaju da takvom igrom stvore sebi prednost ali sledi mat u tri poteza. Mrežu gostiju načinje Nikolić Predrag. Četvti minut igre nakon tri kratka i precizna pasa.

Minut kasnije posle nespretne izvedene izmene golmana-igrača gostiju sledi brzo izveden aut. Miloš Trajković koristi dobar pas i glavom postiže pogodak u nebranjeni gol.

Futsal as Nikola Rnić u 6. minutu postiže prvi od dva pogotka svog tima do poluvremena. Igrajući sa pet igrača u polju koristi nepažnju domaćih i sa 12 metara upućuje šut pored uspavanog golmana Tasića.

Na sledeći pogodak se čekalo samo minut. Grešku Rnića na polovini terena koristi Aleksić Stefan koji sa 6 metara postiže pogodak u prazan gol.

Drugi svoj pogodak na meču postiže Miloš Trajković dva minuta kasnije. Izveden aut, pa”peta” sa 6 metara ka Trajkoviću. Usamljeni Trajković preciznim udarcem savlađuje nemoćnog golmana Vasića.

Dva pogotka u prazan gol Pazove

Minut jedanaesti još jedna greška gostiju na svojoj polovini koštala ih je lopte u svojoj mreži. Aleksić postiže svoj drugi pogodak u nebranjeni gol.

Četrnaesti minut, Nikolić oduzima loptu na svojoj polovini i precizno pogađa prazan gol sa svog dela terena.

Isti minut ovoga puta pogodak za goste. Izgrađena akcija sa pet igrača u polju. Lopta iz ugla za usamljenog Milosavljevića koji sa nekih 7-8 metara precizno pogađa pored stative gol Tasića.

Do kraja poluvremena u listu strelaca se upisao Miloš Trajković koji postiže svoj het-trik u 20. minutu.

Devet golova u prvom a u drugom poluvremenu

Nakon prvih dvadeset minuta igre postignuto je devet pogodaka za 7:2.

U drugom delu gosti nastavljaju sa golmanom-igračem. Viđeno je par stativa nakon šuteva domaćih kao i par “solidnih” odbrana Rnića na golu.

U 36. minutu Milosavljević postiže prelep pogodak u “devedeset” nakon odbitka za konačan rezultat.

TRI POGOTKA ZA VRANJE DELO SU TRAJKOVIĆA U 5′ 9′ 20′.